Soyak Evostar Tavla Turnuvası

Soyak Evostar Tavla Turnuvası


Küçükçekmece Belediye Başkan’ı Temel Karadeniz sitelerde komşuluk ilişkilerini artırmak, birlik ve beraberliklerimizde ortak paydalarımızı çoğalmak, birlikte yaşama kültürümüzü geliştirmek üzere başlattığı kültür etkinlikleri kapsamında Soyak Evostar 1 .Etap Kış Oyunları Tavla, Masa Tenisi ve Satranç turnuvası yapıldı.

Belediye Başkan yardımcısı Recep Şencan ,Küçükçekmece Belediyesi olarak siteler arası başlatmış olduğumuz,komşuluk ilişkilerini artırmak, birlik ve beraberliklerimizde ortak paydalarımızı çoğalmak, birlikte yaşama kültürümüzü geliştirmek üzere başlattığı kültür etkinlikleri kapsamında Tavla, Masa Tenisi ve Satranç turnuvası yapıyoruz.

Komşuluk ilişkileri, küçük yerleşim birimlerinde, köylerde daha sağlam ve dayanışma çerçevesi içindedir. Bu dayanışmayı ne yazık ki büyük şehirlerde, kentlerde göremeyiz. Buralarda komşuluk anlamını yitirmiştir. Onun yerini sözde komşuluk yani komşusuzluk almıştır. Apartmanlarda ve sitelerde  birbirini tanımayan, konuşmayan birçok insan vardır ve bu insanlar iletişim kopukluğu içindedirler. Bu nedenle artık eskisi gibi sağlam komşulukları çok az görebilmekteyiz.

Şencan,Komşusuzluk, insanı yalnızlığa ve çaresizliğe sürükler. Çünkü komşuluk, sadece maddi yönden değil, manevi yönden de önemlidir. İnsanın sevinç ve hüznünü paylaşabileceği komşuluk ilişkilerine ihtiyacı vardır.Komşunun olması, insana sosyal destek ve güç verirken komşusuzluk insana yalnızlık ve kimi zaman çaresizlik verir. Bu nedenle komşularımızın değerini bilmeli, onlarla iyi geçinmeliyiz. Komşuluk, dayanışmadır, bunu da asla unutmamak gerekir dedi.

Küçükçekmece Soyak Evostar 1.Etap spor salonunda gerçekleşen turnuva sonunda derceye girenlere kupa,Madalya ve hediyeler düzenlenen törenle Belediye Başkan yardımcısı Recep Şencan,Küçükçekmece Belediyesi Özel kalem müdürü Ömer Keser,Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müd.Salih Nurettin Çevik tarafından verildi.

Tavla Turnuvasında derceye girenler;

1-Şevket Kulober

2-Levent Bilginer-

3-Muharrem Gemici

To Top